Vzorník kuchyňské pracovní desky

V dnešním článku se podíváme přímo do domácnosti, konkrétně do kuchyňského prostředí. Tématem totiž budou kuchyňské pracovní desky. Jaká je situace na českém trhu, dají se sehnat přehledné vzorníky a existuje vůbec nějaký standard, podle něhož by se dalo orientovat? Odpovíme v následujících řádcích.

Absence standardizovaných vzorníků

Začneme poslední otázkou. Jak už jste si totiž mohli přečíst na našich stránkách, fasádní, i interiérové barvy se vždy řídí nějakým standardizovaným vzorníkem, jako je RAL, nebo NCS. Kuchyňské pracovní desky bohužel takto standardizované odstíny, resp. materiály nemá. Je tedy nutné se dívat u každého výrobce zvlášť, sledovat jednotlivé díly, z jakého materiálu jsou vyrobeny, jaká je jeho odolnost a v závěru pracovat s katalogovým číslem daného výrobku.

Výrobců je spousta!

Co se týče české situace, na trhu je k dispozici rovnou celá řada výrobců kuchyňských linek – od těch menších a často luxusních, až po ty velké, komerční, které jsou často i cenově dostupné úplně pro každého. Nás pak zaujali hned 2 výrobci kuchyňských pracovních desek.

Stalish Rooms

Portál Stylishrooms.cz vyrábí kuchyňské pracovní desky na míru. Na jejich stránkách Vám poradí se samotným výběrem materiálu, představí Vám jeho výhody i nevýhody, a pokud uděláte poptávku, rádi Vám vypracují návrh. Samozřejmě nechybí velmi pestrý vzorník materiálů i barev, a to jak dřevovláknitých pracovních desek s laminací, tak i kamenných desek.

Švec Decor

Alternativou pak mohou být třeba svecdecor.cz. Ti se specializují rovněž na kuchyňské pracovní desky na míru (mimo jiné). Jejich materiálem je pak ušlechtilý beton DecorLit. Stejně, jako konkurent výše, i zde Vám vyhotoví návrh přesně na míru a za přijatelnou cenu. Bohužel, zde jsme se nedočkali pestrého vzorníku, nicméně potěší poměrně obsáhlá fotogalerie již zhotovených kuchyňských linek a jejich zapracování do prostoru společně s ostatními spotřebiči v kuchyni.

Pokud by se Vám na internetu nějaký vzor, či materiál líbil, určitě neváhejte navštívit některou z poboček daného výrobce. Ti Vám jistě rádi vystaví kompletní vzorník kuchyňských pracovních desek a můžete si je zde i osahat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>