Vzorník fasádních barev

Výběr fasádní barvy je poněkud ošidný. Na výběr je totiž hned ze 3 různých druhů, přičemž každý se používá v jiné situaci a jeho vlastnosti jsou odlišné. Zároveň se očekává, že fasádu nebudete tzv. „nahazovat“ každý rok, ale že barva vydrží alespoň 10 let. Z tohoto důvodu je třeba nepodceňovat jak druh fasády, tak ani její barevný odstín, jehož se jen tak nezbavíme. I z tohoto důvodu jsme se dnes zaměřili na vzorníky fasádních barev.

Prodejců je málo, ale?

Kdybychom měli obecně porovnat nabídku interiérových a fasádních barev, zjistili bychom, že výrobců, resp. dodavatelů fasádních barev je znatelně méně. Důvodem jsou peníze a marketing, čili v podstatě 2 hlavní hybné síly dnešního světa. Naštěstí, český trh je v oblasti barev velmi pestrý, což ostatně platí i o vzorníku fasádních barev, kde si můžete vybírat prakticky ze všech NCS barev, ale i klasického vzorníku RAL. Zkrátka a jednoduše – žádné omezení zde v oblasti barev není.

Vzorník fasádních barev Weber

Asi nejpestřejší nabídku, co se týče fasádních barev, má Weber. Ten nabízí všechny 3 základní druhy – akrylátovou, silikátovou i silikonovou barvu, nicméně problém mu nedělá vyrobit i designové barvy, včetně antigrafiti nátěru. Vzorník barev pak najdete na weber-terranova.cz. K dispozici jsou i historické barvy, nebo třeba metalické odstíny. Opět je ale nutné pamatovat na fakt, že monitor všechny barvy výrazně zkresluje.

Vzorník fasádních barev Weber

HET

Neméně pestrou nabídku pak má i HET. Ten kromě 3 základních druhů nabídne třeba i siloxanové fasádní barvy, jež jsou vhodné na minerální podklady, jako je vápenec, beton apod. Barvy se pak prodávají v bílých variantách a odstín si musíte dodat sami buď kolorovacími systémy, HETCOLOR, nebo přímo v kolorovacích centrech, kde rovněž najdete i samotné vzorníky barev.

Jaké máme alternativy?

Opět při vybírání nezapomeňte na další zavedené firmy, jako je Primalex, nebo Dulux. Nabídka je všude pestrá a ceny více, či méně stejné. Co se ale týče služeb, jednotlivé firmy se mohou výrazně lišit.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>