Vzorník barev Primalex

V minulých dílech jsme si řekli něco málo o teorii barevných vzorníků. Už tak něco víte o samotné historii i obsáhlosti jednotlivých vzorníků. Dnes se pokusíme převést tyto nově nabyté znalosti převést alespoň okrajově do praxe. Podíváme se totiž na vzorníky barev Primalex.

Primalex barvy jsou budoucnost

Primalex, je jednou z mála firem, která je v České Republice natolik zavedená, že jí snad nemusíme ani představovat. Samotné slovo „primalex“ pak v hovorové češtině označuje proces, kdy něco natřete bílou barvou – tou, kterou se právě zmíněná firma proslavila nejvíce. Od „bílých dob“ se ale leccos změnilo a Primalex dnes nabídne doslova a do písmene vše možné i  nemožné.

Vzorníky pouze v kolorovacích centrech

Co se ale týče vzorníků barev pro fyzické osoby, je zde u Primalexu poněkud problém. Vzorníky si totiž můžete pouze zapůjčit v tzv. kolorovacích centrech (čili místa, kde Vám pracovníci Primalexu namíchají požadovaný odstín barvy). Pro firmy a obchody je pak dostupnost vzorníků výrazně lepší – můžete si ho totiž zdarma objednat na stránkách primalex.cz. No ale jak tedy postupovat, když se mi nechce na pobočku a chci vidět odstíny barev?

Virtuální malování

Naštěstí i na tuto variantu se zde myslelo a vznikl z toho ambiciózní nástroj pro všechny designéry a vášnivé návrháře interiérů. Na stránce Colordesigner.cz si totiž můžete vybrat exteriérovou či interiérovou scénu a z přehledného vzorníku barev, kde můžete uplatnit jak klasické RGB kódy, tak i název NCS kódu. Listovat ale můžete i celým vzorníkem, či si vybírat z jednotlivých kolekcí společnosti Primalex. Po kliknutí na jednotlivé barvy si rovněž můžete rovnou vybrat i z několika odstínů.

Vymalujte si vlastní pokoj!

Pokud se ale na Colordesigner.cz zaregistrujete a přihlásíte, můžete si dokonce nahrát vlastní fotografii a vyzkoušet si virtuální malování přímo ve Vašem bytě. Nebo pokud máte fotografii se zajímavou barvou, můžete si prostřednictvím několika kliknutí nechat zobrazit kód barvy a následně ji použít pro své vlastní účely.

Vzorník barev Primalex

Primalex to má zkrátka pod palcem a co se českého trhu týče, konkurenci v podobných službách bude hledat jen opravdu těžko.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>