Vzorník barev na vlasy

Kdo z mužů by neznal dlouhé desítky minut strávené v drogérii, kde si jeho drahá polovička vybírá z až nebezpečně pestré nabídky barev na vlasy. Na obranu žen, vybrat si ze stovek různých odstínů, u nichž musíte zvážit ještě svou současnou barvu… to je už na první pohled opravdu zapeklitý problém. Naštěstí, v kosmetickém průmyslu existuje poměrně velké množství vzorníků barev na vlasy, které Vám mohou alespoň částečně ve výběru pomoci.

Výběr není vůbec jednoduchý

Na rozdíl od klasických standardizovaných vzorníků barev, které se používají v průmyslu, nábytkářství, ale i v běžném životě, barvy na vlasy svůj velký standard bohužel nemají. Důvodů je hned několik – mnoho výrobců barev se snaží s vidinou výdělku neustále obnovovat a přidávat další modelové řady barev, které jsou samo sebou vždy lepší a lepší, barvy sytější a vydrží déle. V praxi to potom vypadá tak, že každičký výrobce barev na vlasy má několik řad s nějakým obligátním obchodním označením a k tomu dodává i zcela jedinečný vzorník barev.

Barvy Palette

Příkladem může být Schwarzkopf a jeho barvy Palette. Palette Perfect Care Color, Intensive Color Creme, Deluxe, Permanent Natural Colors… tato zdánlivě nekonečná řada cizích slov ve skutečnosti skrývá jednotlivé druhy barev Palette, které mají i vlastní vzorníky barev. Ty se skládají většinou z pramínku syntetických vlasů, jež jsou oním konkrétním odstínem obarveny.

Garnier

Dalším významným hráčem je pak i Garnier. Opět zde najdeme několik modelových řad – Garnier Color Naturals, Color & Shine, Color Senstaion atd. I zde se každá barva liší svým účinkem, výdrží a několika dalšími faktory, které mohou definovat snad jen ženy. Samozřejmostí jsou ale přehledné vzorníky barev na vlasy, které můžete najít jak u vlasových specialistů, tak i v hypermarketech.

zdroj - parfums.sk

zdroj – parfums.sk

Efekt se může lišit

Na závěr dodáme, že na rozdíl třeba od fasádních barev, kde je výsledný efekt prakticky vždy zaručený, je u barev na vlasy velmi důležitá struktura i původní barva Vašich vlastních vlasů. A možná i proto je výběr tak časově náročný…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>