Interiérové barvy – vzorník

Co se týče fasády, auta, nebo nábytku, je barva vlastně čistě estetickou záležitostí. Interiéry jsou však kapitolou samou o sobě. Zde je totiž barva něco velmi klíčového. Velmi pravděpodobně na ní budete koukat každý den, mnoho hodin. Její odstín dokáže zmenšit, nebo zvětšit místnost, stejně tak učinit prostor chladným, nebo teplým. Zkrátka a jednoduše, u interiérové barvy se vyplatí dvakrát tolik přemýšlet. A i proto jsme se dnes rozhodli zaměřit na vzorníky interiérových barev.

Interiér > exteriér

Jak možná správně tušíte, interiérovými barvami se zabývá drtivá většina výrobců a dodavatelů barev. Důvod je přitom jednoduchý – jejich odbyt je opravdu veliký. Vždyť někteří z nás malují ve své domácnosti každý rok, někdy i několikrát do roka. Fasáda se udělá jednou a většinou se předpokládá, že vydrží aspoň 10 let. Podívejme se tedy na několik nejznámějších výrobců.

Interiérové barvy Dulux – vzorník

Interiérové barvy vzornik

Jako první jsme vybrali Dulux. Na jejich internetových stránkách si můžete vybírat z poměrně pestré škály barev, které jsou vždy rozlišeny podle základních odstínů. Nenašli jsme sice, jakým konkrétním standardem se na stránkách firma řídí, nicméně názvy výrobků mají vždy určitý kód, který je jedinečný pouze pro výrobky Dulux. Vzorník pak můžete obdržet v kolorovacích centrech.

Interiérové barvy HET – vzorník

Barvy HET snad nemusíme ani představovat. Jedná se o zavedeného hráče, jež na poli interiérových barev má rozhodně co nabídnout. Nejlepší je zde zakoupit bílou barvu, ku příkladu HET Klasik, přičemž odstín získáte přidáním barevné tónovací barvy HETCOLOR. Samozřejmě, pokud navštívíte kolorovací centrum, daný odstín Vám rádi namíchají. Vzorník pak najdete jak na stránkách (pouze orientační, tak i ve zmíněných centrech).Interierove barvy hetcolor

„Alternativy“

Samozřejmě, významných hráčů je zde opravdu hodně – nezmínili jsme ku příkladu Primalex, nebo třeba Polytex a mnoho dalších. Nicméně pokud budete vybírat ze vzorníku barev na internetu, mějte na paměti, že monitor dané barvy výrazně zkresluje, proto nepodceňte návštěvu kolorovacích center a vyžádejte si vzorník s interiérovými barvami osobně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>